Skip Navigation Links

yorukler et pazari

 

EN ÇOK OKUNANLAR

GAZETE MANŞETLERİ
Önceki Sonraki

Başkan Güven Basın Mensuplarıyla Toplandı

Başkan Güven Basın Mensuplarıyla Toplandı

--- Reklam ---
test
Spor - 30.06.2022 Perşembe 12:06  - Bu haber 16 kere okundu.
BAŞKAN GÜVEN, “DÜNYA FOOTVOLLEY ŞAMPİYONASI ELEME MAÇLARI” ÖNCESİ BASIN MENSUPLARI İLE BIR ARAYA GELDİ
Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, 1-2 Temmuz 2022 tarihlerinde, Gözcüler Sahilinde gerçekleştirilecek “Dünya Footvolley Şampiyonası Eleme Maçları” öncesi basın mensuplarıyla bir araya geldi.
Arsuz Belediyesi, Türkiye’de ikinci, Hatay’ki ilk Dünya Footvolley Şampiyonası Eleme Maçları’na ev sahipliği yapıyor. Geçtiğimiz sene Alanya’da düzenlenen turnuvaya Azerbaycan Federasyonu tarafından onur konuğu olarak katılan ve 10 gün once elemelerin 4. adımında Gürcistan’ın Batum şehirinde 3. olan ve Azerbaycan’daki ‘Dünya Footvolley Şampiyonası’na gitmeye hak kazanan Arsuz Belediyesi, turnuvaya ev sahipliği yapacak.
Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven’in yanı sıra, Dünya Footvolley Federasyonu Genel Sekreteri Afgan Hamzayev, Dünya Footvolley Federasyonu Hakemleri Kurul Üyesi Henk Woudstra, Belediye Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri, Iskenderun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Diyap Atar, Arsuz Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Rafi Sümbültepe, Hatay Aktif Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Serkan Köybaşı, Hatay Bağımsız Gazeteciler Derneği Başkanı Neşet Alkan, Hatay Gazeteciler Cemiyeti Temsilcisi Sabriye Sönmez, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Temsilcisi Akın Bodur ve mesleğini layıkıyla yerine getiren basın mensupları programda yer aldı.Basın mensupları ile bir araya gelen ve turnuva hakkında bilgi veren Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, bu tunuvanın ne kadar önemli olduğunu belirterek, 12 ülkenin bu Dünya Footvolley Federasyonu Genel Sekreteri Afgan Hamzayev, “Kendi adıma ve tüm federasyon adına sizleri samimiyetle selamlıyorum. Değerli basın mensupları, geldiğiniz için çok teşekkür ediyorum. Bu turnuvanın yapılmasında büyük emeği olan Başkanımıza şahsım adına teşekkür ediyorum. Bu güzel memleketi, İlçeyi tanıtma yönünde bir çabası olduğu için çok teşekkür ediyorum. Sonra Ayhan ağabeyimize çok teşekkür ediyorum. Çünkü kendisiyle kısa zamanda tanıştık ve kısa zamanda çok büyük işler yaptık, yapacağız. Herkesten Allah razı olsun. Büyük ihtimalle ağustos ayında, Azerbaycan'ın başkenti Bakü’de, Dünya Footvolley Şampiyonası ilk defa olacak. 32 ülke katılacak. Ayhan abi bizim yönetim kuruluna namzet gösterdi. Yapılacak seçimlerde onu yönetim kurulumuzda görmeyi çok istiyoruz. İnşallah göreceğiz. 15 ülkeden gelecekler vardı, ancak ekonomik ve siyasi sebeplerden dolayı bu sayı 12 ye düştü. Ancak hakem ve yetkililerle 14 ülke katılacak. Biz yine de bütün gücümüzü, bütün gayretimizi sarf ettik ve 12 ülkenin buraya getireceğiz. Katılacak ülkeler; Türkiye, Azerbaycan, Brezilya, Arjantin, ispanya, Romanya, Moldova, Pakistan, Hindistan, Kolombiya, iran ve Birleşik Arap Emirlikleri. Bu ülkelerden 49 sporcu katılacak. Bizde 2 kategori var. Erkekler ve mix (1 bayan 1 erkek). Dünya Kupası için 5 eleme turu koyduk. Birincisi Israil'de, ikincisi Brezilya Rio De janeiro’da , üçüncü eleme Birleşik Arap emirlikleri'nde Dördüncü eleme Gürcistan'ın Batum şehirinde ve son eleme de Hatay Arsuz’da olacak. Arsuz Belediyesi Gürcistanda 3. Olarak Dünya Footvolley Şampiyonasına gitmeye hak kazandı. Herkesi Bakü’de yapılacak finallere davet ediyorum,” dedi.
Etiketler; ,
Yorum Gönder
 Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış!
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
 

İlgili Diğer Haberler

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı,15 Temmuz hain darbe girişiminin 6. yılı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.
1 ay 1 gün önce
Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde yuvasından düşen leylek yavrusu itfaiye ekiplerince tekrardan yuvasına konuldu.
1 ay 17 gün önce
BAŞKAN GÜVEN, “DÜNYA FOOTVOLLEY ŞAMPİYONASI ELEME MAÇLARI” ÖNCESİ BASIN MENSUPLARI İLE BIR ARAYA GELDİ
1 ay 17 gün önce
Hatay'da, St. Pierre Aziz Petrus ve Pavlus Bayramı kutlandı.
1 ay 18 gün önce